parallax background

Requiem For Peace In Ukraine

benefiční koncert na podporu Ukrajiny

pátek 2. 6. | 19:00 | kostek Sv. Mořice

Requiem for Peace in Ukraine je projektem australského skladatele a zkušeného dirigenta Davida Slatera. Myšlenka zkomponovat mezinárodní dílo, které by se dalo primárně uvádět na benefičních koncertech pro různé sbírky, vznikla již v roce 2019. V covidovém období se začala rýsovat také její forma requiem a dedikace obětem pandemie. V době dokončení však svět obletěla zpráva o začátku války na Ukrajině a tím bylo o konečném věnování definitivně rozhodnuto. V Olomouci zazní světová premiéra tohoto díla v provedení Moravské filharmonie Olomouc, Pěveckého sboru Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a studentů FU Ostravské univerzity, pod taktovkou Pavla Šnajdra. V roli sólistů se představí mladí zpěváci - Daria Klymenko a Raman Hasymau. Výtěžek benefice bude věnován na podporu Hudební školy Boryse Liatoshynského v Žitomyru a jejímu pěveckému sboru GLORIA.
https://bonvillemusicservices.com/latest-news

Autor
David Slater

Moravská Filharmonie Olomouc
Dirigent – Pavel Šnajdr

pěvecké sbory festivalu Svátky písní Olomouc
Pěvecký sbor Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a studenti Fakulty umění Ostravské univerzity
Sbormistr – Tomáš Stanček

Sólisti
Daria Klymenko
Darja Klymenko je ukrajinská zpěvačka, momentálně studentka 2. ročníku Janáčkovy konzervatoře Ostrava. V Ostravě žije od doby, co začalo neštěstí na Ukrajině. Svá konzervatorní studia začala již ve své domovině, nyní by tak byla správně maturantkou.

Raman Hasymau
Raman Hasymau je zpěvák běloruského původu. Je absolventem konzervatoře v Minsku, pražské konzervatoře a HAMU. V Olomouci od letošního roku hostuje v Moravském divadle (mj. bude zpívat 1. 6. 2023 v Nabuccovi)

Celkový čas koncertu: cca 55 minut

 

Vstupné

Zdarma / dobrovolné vstupné na benefiční účely