28. 5. – 2. 6. 2019 | Olomouc

Středa 29. 5.

Dolní náměstí

9:00 – 18:00
Antikvariátní a knižní trhy

Sokolovna TJ Sokol Olomouc–Chválkovice

19:00 – 20:00
Koncert pěveckých sborů
Baiterek Choir (Almaty, Kazachstán)
Mixed Choir Sedyanka (Silistra, Bulharsko)
UCSI Chamber Choir (Kuala Lumpur, Malajsie)

David, Dostál a Gabriel na lodi

29.5.- 29.6. Galerie města Olomouce

Vernisáž 29.5. | 17:00 Galerie města Olomouce

výstava Galerie města Olomouce a Sculptureline u příležitosti festivalu soch ve veřejném prostoru
sochy a objekty Jiřího Davida, Jana Dostála a Michala Gabriela
kurátor: Martin Dostál

Katalog

Čtvrtek 30. 5.

Dolní náměstí

9:00 – 18:00
Antikvariátní a knižní trhy

Sál Reduta, Moravská filharmonie Olomouc

11:00 – 13:00
Harmonia Iuvenalis – orchestry
mezinárodní soutěž mládežnických orchestrů

Horní náměstí

16:00 – 18:00
Koncerty – sborový zpěv
16:00 Saulgriezi (Riga, Lotyšsko)
16:30 Mixed Choir Sedyanka (Silistra, Bulharsko)
17:00 UCSI University Chamber Choir (Kuala Lumpur, Malajsie)
17:30 Atlantic Girls Choir (Newfoundland, Kanada)
18:30 – 20:10
Koncerty – orchestry
18:30 Orecchie Grandi (Rychnov nad Kněžnou, ČR)
19:00 Smiling String Orchestra (Hradec Králové, ČR)
19:30 Orchestr mladých Olomouckého kraje (Olomouc, ČR)

Moravské divadlo Olomouc

20:00
Ceny města Olomouce
Slavnostní předávání Ceny města Olomouce a Ceny za počin roku 2018.
Laureáti: www.cenamesta.cz

Letní kino Olomouc

20:30
Dáma na G4
New Street Band & Tancelář
autorská hudebně–taneční divadelní inscenace, propojující tanec, Pole Dance a swingový orchestr

Ceny města Olomouce

20:00 Moravské divadlo Olomouc

Slavnostní předávání Ceny města Olomouce a Ceny za počin roku 2018

www.cenamesta.cz

Pátek 31. 5.

Dolní náměstí

9:00 – 18:00
Antikvariátní a knižní trhy

FZŠ Komenium

18:00
Freskový sál Komenium – prohlídka
komentovaná prohlídka nově zrestaurovaného slavnostního sálu
(nutná registrace v Informačním centru města)

Sál Reduta, Moravská filharmonie Olomouc

10:00 – 14:30
Mundi Cantant – sborový zpěv
mezinárodní soutěž dětských pěveckých sborů

Horní náměstí

13:30 – 22:00
Doprovodný program
regionální vína, gastronomie a místní pivovary
16:00
Po stopách arcibiskupa Rudolfa Jana – prohlídka
komentovaná prohlídka v centru města s přiblížením městských dějin a vybraných památek souvisejících s arcibiskupem Rudolfem
(sraz účastníků před Moravským divadlem Olomouc)
13:30 – 15:00
ZUŠ Open – taneční obory
ZUŠ Iši Krejčího, ZUŠ Němčice nad Hanou, ZUŠ Žerotín, ZUŠ Zábřeh na Moravě, ZUŠ Šumperk, ZUŠ Hranice, ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov
15:30 – 16:00
Koncerty – sborový zpěv
15:30 Mixed Choir Sedyanka (Silistra, Bulharsko)
15:45 Saulgriezi (Riga, Lotyšsko)
16:00 – 16:30
Mundi Cantant – sborový zpěv
Vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže dětských pěveckých sborů
16:30 – 18:10
Koncerty – sborový zpěv
16:30 Štývarův dětský sbor (Třinec, ČR)
16:50 Modrásci (Litoměřice, ČR)
17:10 Mládežnický sbor Karla Dvořáčka (Orlová, ČR)
17:30 IELEV 125th Year Children's Choir (Istanbul, Turecko)
17:50 Altitudo (Liberec, ČR)
19:00
Inflagranti – smyčcové trio s kapelou
slavné melodie z klasiky, rocku i popu

Průvod ke cti sv. Pavlíny patronky města Olomouce

20:15 Horní náměstí

Historický průvod centrem města s nasvícenými památkami a pěveckými sbory

Kdo je sv. Pavlína?

Ludwig van Beethoven: Missa solemnis

21:00 Kostel sv. Mořice

koncert Moravské filharmonie Olomouc a Českého filharmonického sboru v rámci oslav výročí 200. let inaugurace arcibiskupa Rudolfa Jana

účinkují: Lucie Silkenová / soprán, Markéta Cukrová / alt, Tomáš Černý / tenor, Peter Mikuláš / bas, Český filharmonický sbor Brno, Petr Fiala / sbormistr, Moravská filharmonie Olomouc, Peter Valentovič / dirigent

Sobota 1. 6.

Dolní náměstí

9:00 – 18:00
Antikvariátní a knižní trhy

FZŠ Komenium

10:00 a 14:00
Freskový sál Komenium – prohlídky
komentované prohlídky nově zrestaurovaného slavnostního sálu
(nutná registrace v Informačním centru města)

Oranžérie, Smetanovy sady

10:00 – 14:00
Rudolf Jan: Muž, jehož srdce bilo pro Olomouc
výstava věnovaná osobnosti arcibiskupa Rudolfa Jana v rámci oslav výročí 200. let jeho inaugurace

Sál Reduta, Moravská filharmonie Olomouc

9:00 – 16:00
Mundi Cantant – sborový zpěv
mezinárodní soutěž mládežnických a dospělých pěveckých sborů
19:00
Závěrečný sborový koncert Svátků písní Olomouc
soutěž o Absolutního vítěze Mundi Cantant

Sál ANAG, Palác Bohemia

9:00 – 16:00
Mundi Cantant – pěvecké sbory
mezinárodní soutěž mládežnických a dospělých pěveckých sborů

Horní náměstí

Hlavní program

10:00 – 12:00
Moravský den
ukázka moravské lidové kultury, Dětský folklorní soubor Hanáčci z Litovelska, zpěvák a harmonikář – Karel Kekeši z Prostějova Slavnostní předání ocenění významným představitelům moravské vědy, kultury, sportu a veřejného života za nominaci v anketě Osobnost Moravy.
14:00 – 16:00
ZUŠ Open – výtvarné obory
“Městský plenér” – ZUŠ Hranice, ZUŠ Miloslava Stibora, ZUŠ Šumperk, ZUŠ Uničov, ZUŠ Zábřeh
13:00 – 16:00
ZUŠ Open – hudební obory
13:00 Symfonický orchestr ZUŠ Šumperk
13:35 Sašaband ZUŠ Němčice na Hané
14:05 Miniband ZUŠ Litovel
14:30 Kytarový orchestr ZUŠ Uničov
15:00 Žesťové kvinteto ZUŠ Zábřeh a Smyčcový orchestr ZUŠ Zábřeh
15:30 Smyčcový orchestr ZUŠ Iši Krejčího
16:15 – 17:00
Koncerty – sborový zpěv
16:15 DPS Jiskřička (Praha, ČR)
16:30 Komorní sbor Florian (Jeseník, ČR)
16:45 DPS Primavera (Brno, ČR)
17:00 – 17:30
Mundi Cantant – sborový zpěv
vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže mládežnických a dospělých pěveckých sborů
18:00 – 19:10
ZUŠ Open – hudební obory
Bigband ZUŠ Žerotín + Hudební institut
19:15 – 20:00
Cirkus LeVitare
žonglérská show Jana Hlavsy pro celou rodinu
balancování extrémně velkých předmětů na obličeji, vzduchem poletí pochodně, nože, šátky i dlouhé tyče, žonglování s míčky & vše s humornými komentáři

Celodenní doprovodný program

10:00 – 18:00

Doprovodný program
řemeslný a regionální jarmark, regionální vína, gastronomie a místní pivovary

Geniator | Věda a technika na dosah – vědecké dílny
pokusy, hlavolamy, šifry a logické úlohy, deskové hry, 3D tiskárna

Studio Experiment – výtvarné dílny
tradiční výtvarné dílny olomoucké umělecké školy

Zachraňme Olomouc! – městská hra
městská hra pro jednotlivce, rodiny, či skupinky přátel každého věku, inspirovaná konceptem "book game"

Spolek Kováři Olomouckého kraje – řemeslné dílny
své umění předvedou členové spolku Kovářů Olomouckého kraje, kování společného díla, možnost kování pro děti

10:00 – 11:30
Cascabel – kejklířská dílna
doprovodný program s ukázkami cirkusových disciplín, animace a dílny pro děti i celou rodinu
18:00
Po stopách arcibiskupa Rudolfa Jana – prohlídka
komentovaná prohlídka v centru města s přiblížením městských dějin a vybraných památek souvisejících s arcibiskupem Rudolfem
(sraz účastníků před Moravským divadlem Olomouc)

Sborové ro(c)kování

20:30 – 21:30 Horní náměstí

spirituály, písně skupin Beatles a Queen v podání Ars Brunensis, Komorního sboru Lenky Dohnalové–Mlynářové a spojených pěveckých sborů

účinkují: Anna Jelínková / sólo, Kristýna Daňhelová / sólo, Oldřich Smysl / sólo, Lenka Dohnalová / dirigent, Milan Motl / dirigent, Dan Kalousek / dirigent

Theatrum Pyrotechnicum

21:30 Horní náměstí

Závěrečný scénický ohňostroj

Neděle 2. 6.

Smetanovy sady

16:00
Promenádní koncert v parku
Kyklop Band & Smejkalovky pomáhají

zahájení sezóny promenádních koncertů
http://promenadnikoncerty.olomouc.eu