svátky
města & písní
1.–5. 6. 2016 | Olomouc

Program ke stažení (Pdf)

svátky města

středa | 1. 6. | Václavské náměstí

13:00 Poeziomat
slavnostní odhalení poeziomatu

středa | 1. 6. | Galerie města Olomouce

17:00 Kraków – Olomouc
vernisáž výstavy krakovských výtvarníků
výstava potrvá do 25. června 2016
www.uvuo.eu

čtvrtek | 2. 6. | Hlavní nádraží v Olomouci

18:00 Zpívající nádraží
jedinečný projekt oživující veřejný prostor vlakového nádraží

čtvrtek | 2. 6. | Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci

18:00 Cena města Olomouce
slavnostní předávání Cen města Olomouce a Cen za počin roku 2015
www.cenamesta.cz

čtvrtek – sobota | 2.–4. 6. | Dolní náměstí

9:00 – 18:00 Knižní a antikvariátní trhy

pátek – sobota | 3.–4. 6. | Horní náměstí

9:00 – 20:00 Ochutnejte Hanou & přehlídka regionálních minipivovarů & řemeslný jarmark

pátek | 3. 6. | Horní náměstí

9:00–13:00 Hanácký farmářský trh
tradiční trh regionálních farmářů a výrobců
14:00–18:00 Dětský den Svátků písní
koncert kapely Pískomil, vystoupení kroužků Domů dětí a mládeže
18:00 Edudant, Francimor a pohádková babička
představení Hudebně-dramatického studia při MDO

Jesus Christ Superstar & Hair
pátek 3. 6. | 19:00
Horní náměstí

výběr písní ze slavných muzikálů v aranžmá Richarda a Petry Mlynářových
Hejčín městu | open–air koncert

Moravská filharmonie Olomouc & Komorní sbor Lenky Dohnalové-Mlynářové
rocková kapela: Petr Mlynář (piano), Jan Navrátil (kytara), Vlastimil Oulehla (bicí), Marek Leždík (baskytara)
sólisté: Oldřich Smysl, Tomáš Grepl, Anna Jelínková, Jitka Jackuliak j. h., Pavel Maška, Věra Svozilová, David Záleský
choreografie: Qaša
tanec: Qaša a Martin Cisarz
dirigent: Dan Kalousek
koncert se koná v rámci oslav 60. výročí založení Gymnázia Olomouc-Hejčín & 25. výročí bilingvní česko-anglické sekce

Večerní historický průvod ke cti svaté Pavlíny patronky města
pátek 3. 6. | 21:00

trasa: Horní náměstí – Dolní náměstí – Panská – Žerotínovo náměstí – Univerzitní – Denisova – Ostružnická – Horní náměstí – Opletalova – chrám sv. Mořice

21:30 uložení ostatků svaté Pavlíny v chrámu sv. Mořice

sobota | 4. 6. | Horní náměstí

9:00–18:00 Dětská zóna | divadla, žongléři, výtvarné dílny

11:30
13:30
17:00
koncerty
| Jaret
| Navostro
| Javory – Hana a Petr Ulrychovi

Otevřená radnice
sobota | 4. 6. | radnice

reprezentační prostory radnice, vstup přes renesanční lodžii, zasedací místnost primátora, expozice o historii radnice a orloje, výstup na věž

10.00–12.00 a 14.00–15.00 den otevřených dveří | setkání primátora doc. Mgr. Antonína Staňka, Ph.D. a vedení města s občany
14:30–16:00 Empírový den na olomoucké radnici
14:30 | 15:00 | 15:30 Smyčcové kvarteto Moravského divadla Olomouc
15:30 návštěva kostýmovaných účastníků na radnici

sobota | 4. 6. | Bezručovy sady

9:00–20:00 Vojenské ležení | celodenní program | vystoupení šermířských skupin

Velká bitva
sobota 4. 6. | 16:00
Bezručovy sady

rekonstrukce dobývání olomouckých hradeb

sobota | 4. 6. | Botanická zahrada, radnice, Moravské divadlo Olomouc

9:30–24:00 Empírový den | zážitkový den pro milovníky historie
piknik, průvod, divadelní představení, slavnostní ples a taneční lekce
www.empirovyden.cz

neděle | 5. 6. | Smetanovy sady

16:00 Promenádní koncert
Dívčí saxofonový orchestr Luhačovice | zahájení sezóny promenádních koncertů v parku

svátky písní

44. ročník mezinárodního festivalu pěveckých sborů

soutěže pěveckých sborů, koncerty, open air koncert, dětský den, koncerty v městských částech Olomouce

čtvrtek | 2. 6. | Horní náměstí

13:00–15:00 Koncertní maraton sborů
15:00 Slavnostní zahájení festivalu

čtvrtek | 2. 6. | Reduta

19:00 Zahajovací koncert festivalu

pátek | 3. 6. | Reduta

9:00–14:30 Soutěž Mundi Cantant dětské sbory

pátek | 3. 6. | Horní náměstí

14:00–19:00 Dětské odpoledne
14:00–15:00 Pískomil se Vrací
15:00–15:30 Vyhlášení výsledků
15:30–16:45 Kroužky DDM

pátek | 3. 6. | nádvoří radnice

18:00 Edudant, Francimor a pohádková babička | hudebně-dramatické studio při MDO

Sobota | 4. 6. | Reduta

9:00–15:30 Soutěž Mundi Cantant
18:00–20:00 Soutěž o Absolutního vítěze festivalu

Sobota | 4. 6. | Palác Bohemia

9:00–15:30 Soutěž Mundi Cantant

Sobota | 4. 6. | Smetanovy sady

13:00–15:00 Swingové odpoledne s tančírnou

Sobota | 4. 6. | Horní náměstí

16:00–16:30 Slavnostní vyhlášení výsledků