30. 5. – 3. 6. 2018

Svátky města Olomouce

středa | 30. 5. | 19.00 | Správní archiv Armády ČR, náměstí Republiky

Jan Sulovský: Líbánky (nejen) na Hané – Ze života Josefa Mánesa
divadelní představení v rámci projektu Olomoucké reminiscence

čtvrtek | 31. 5. | 17:00 | Galerie města Olomouce

Igor Dragićević | Květ mého moře
vernisáž výstavy výtvarníka z partnerského města Makarská
www.galerie-mesta-olomouce.cz

čtvrtek | 31. 5. | 18.30 | Arcibiskupství Olomoucké
Ceny města Olomouce

Slavnostní předávání Ceny města Olomouce a Ceny za počin roku 2017
www.cenamesta.cz

pátek | 1. 6. | 19.00 | Horní náměstí
Filharmonie open air | Slavné filmové melodie

Filharmonie open air | Slavné filmové melodie
koncert Moravské filharmonie Olomouc pod širým nebem

pátek | 1. 6. | 21.00 | Horní náměstí
Večerní historický průvod ke cti sv. Pavlíny, patronky města Olomouce

sobota | 2. 6. | 8.00–22.00 | Horní náměstí

Celodenní doprovodný program
koncerty, divadla, dobová pouliční hudba místní pivovary, regionální vína a občerstvení prezentace historických děl
8.00–18.00 Trh a řemeslný jarmark
10.00–18.00 Historické řemeslné dílny
ukázky řemesel, ražba mincí, máčírna svíček, drátenická manufaktura, kováři soutěž Poznej řemeslo
10.00–18.00 Historické hry, tvůrčí a výtvarné dílny pro děti
Věda a technika na dosah | vědecko-řemeslné dílny
Studio Experiment | výtvarné dílny

Program

10.00 zahajovací vojenský průvod a slavnostní nástup rakouské armády
ukázky vojenského výcviku a zbraní
11.00 Pojďte, budeme se bát aneb Strašidlo cantervillské
strašidelná komedie na motivy povídky Oscara Wilda napsal V. Málek
účinkují členové Hudebně-dramatického studia při Moravském divadle Olomouc
12.00 harmonikář & flašinetář
13.00 Corporal | Kouzlo chladných zbraní
komentované pásmo ukázek šermířských technik a soubojů zaměřených na zbraně používané vojáky a důstojníky za sedmileté války (1756–1763)
vystoupení Skupiny historického šermu Corporal
14.00 Cirkus trochu jinak
artistické a žonglérské vystoupení nového cirkusu
15.00 Tempusfolk
koncert historického folk-rocku
16.00 Svátky písní Olomouc
vystoupení hudebních souborů
17.00 Slavnostní vyhlášení pěvecké soutěže Svátky písní Olomouc
18.00 Hrátky s Kolalokou aneb Limonádový Joe
hudební komedie na motivy divadelní hry J. Brdečky, V. Hály a J. Rychlíka v úpravě V. Málka
účinkují členové Hudebně-dramatického studia při Moravském divadle Olomouc
19.30 Jan Sulovský: Jiřík versus Matyáš aneb Olomoucké boje o český trůn
divadelní představení v rámci projektu Olomoucké reminiscence
21.00 Adventure Strings
rockové balady a filmová hudba v podání smyčcového kvarteta
22.00 Theatrum Pyrotechnicum
barokní ohňostroj

sobota | 2. 6. | 11.00–14.00 | radnice
Otevřená radnice

den otevřených dveří a prohlídka radnice
reprezentační prostory radnice, expozice o historii radnice a orloje, kaple, výstup na věž
nová Expozice představitelů městské samosprávy od poloviny 19. st. do současnosti

sobota | 2. 6. | 11.00–17.00 | Korunní pevnůstka
Vojenské ležení v pevnosti

ukázky výcviku a výzbroje rakouské armády
vojenská kuchyně

sobota | 2. 6. | 16.00 | Korunní pevnůstka
Velká historická bitva

rekonstrukce úspěšné obrany Olomouce před pruským vojskem u příležitosti 260. výročí obléhání Olomouce Prusy

neděle | 3. 6. | 16:00 | Smetanovy sady
Zahájení sezóny promenádních koncertů v parku

Dívčí saxofonový orchestr

Svátky písní Olomouc

středa | 30. 5. | 19:00 | Sokolovna T. J. Sokol Olomouc-Chválkovice
MAPO OB Choir (Soul, Jižní Korea)

čtvrtek | 31. 5. | 18:00 | Sál Reduta - Moravská filharmonie Olomouc
Zahajovací koncert 46. ročníku festivalu Svátky Písní Olomouc*

koncert k poctě zakladatele festivalu, Jiřího Klimeše

čtvrtek | 31. 5. | 20:00 | Horní náměstí
Hudba v myšlenkách Masarykových / Jindřich Macek a Jitka Baštová

koncert k 100. výročí založení Československa

pátek | 1. 6. | 10:00 – 14:30 | Sál Reduta - Moravská filharmonie Olomouc
Mezinárodní soutěž dětských pěveckých sborů Mundi Cantant**

pátek | 1. 6. | 13:30 – 17:30 | Horní náměstí
Doprovodný program Svátků Písní Olomouc

13:30 Soubory katedry Muzikologie UP
14:30 Koncert pěveckých sborů
15:00 Vystoupení kroužků Domu dětí a mládeže Olomouc
16:00 Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže dětských pěveckých sborů Mundi Cantant
16:30 Pískomil se vrací

sobota | 2. 6. | 10:00 – 15:30 | Sál Reduta - Moravská filharmonie Olomouc
Mezinárodní soutěž mládežnických a dospělých pěveckých sborů Mundi Cantant**

sobota | 2. 6. | 10:00 – 15:30 | Palác Bohemia - sál ANAG, Kollárovo náměstí
Mezinárodní soutěž mládežnických a dospělých pěveckých sborů Mundi Cantant**

sobota | 2. 6. | 16:00 – 18:00 | Horní náměstí
Program Svátků Písní Olomouc na velkém pódiu

16:00 Koncert pěveckých sborů
17:00 Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže mládežnických a dospělých pěveckých sborů Mundi Cantant

sobota | 2. 6. | 19:00 | Sál Reduta - Moravská filharmonie Olomouc
Závěrečný koncert festivalu Svátky Písní Olomouc – Soutěž o Absolutního vítěze*

* Předprodej na vybrané akce v Turistickém informačním centru města Olomouce od 15. 5. 2018.
Adresa: Horní nám. 583, 779 00 Olomouc, telefon: 585 513 385
Vstupné: 50 Kč. Na ostatní části programu vstup volný.
Prodej vstupenek na místě dle dostupnosti po předprodeji.

** Soutěž je volně přístupná veřejnosti po celou dobu konání. Podrobný program je dostupný v Turistickém informačním centru, informačním stánku a v místě konání soutěže.

V případě nepříznivého počasí změna programu vyhrazena.